Aktualności

01 / 07 / 2021
Wstrzymanie konsultacji w Koszalinie

Szanowni Państwo,

Z powodu braku wolnych miejsc wstrzymuje się do odwołania konsultacje i przyjęcia pacjentów pierwszorazowych w Koszalinie.

W pilnych sprawach proszę o kontakt z gabinetem w... czytaj całość

18 / 04 / 2011
CENNIK GABINETU ORTODONTYCZNEGO

Konsultacja ortodontyczna*                        ... czytaj całość

INCOGNITO
ortodonta Szczecin
Dr Ziemba - wizytówka

Ortodoncja:

Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu i nieprawidłowości w ustawieniu zębów. Niejednokrotnie to pierwszy poważniejszy krok do pięknego uśmiechu. Wady zgryzu mogą, bowiem zakłócać estetykę całej twarzy, z kolei zęby stłoczone, powychylane, nawet wybielone, czy pokryte pięknymi koronkami nie będą zbyt dobrze wyglądać.
Leczenie ortodontyczne może być prowadzone aparatami zdejmowanymi lub aparatami stałymi. Nie ma ograniczeń wiekowych dla leczenia ortodontycznego.
Leczenie ortodontyczne jest też często ważnym etapem umożliwiającym uzupełnianie brakujących zębów lub leczenie schorzeń przyzębia.
Kompleksowe podejście do leczenia zapewnia naszym pacjentom długotrwałą radość z osiąganych efektów.
W naszym gabinecie współpracujemy ze specjalistami z różnych dziedzin stomatologii, nasze bezpośrednie kontakty, a często także wspólne konsultacje pozwalają opracować najkorzystniejszy plan leczenia i najlepszy sposób postępowania.

Aparaty Stałe

Najczęściej stosowanymi aparatami w leczeniu wad zgryzu i wad zębowych zarówno u dorosłych jak i u dzieci są aparaty stałe, złożone z naklejanych na zęby pierścieni i zamków oraz łuków i innych dowiązywanych elementów odpowiedzialnych za działanie takiego aparatu.
Stałe aparaty ortodontyczne sprawdzają się w leczeniu różnorodnych zaburzeń. Współcześnie ich stosowanie łączy się niekiedy z aparatami zewnątrzustnymi, mini-implanatami, co poprawia skuteczność, przyspiesza i poprawia efekty zwłaszcza w trudnych przypadkach. Zamki nakleja się najczęściej na widoczne powierzchnie zębów (do wyboru są zamki metalowe standardowe, bardzo małe, kolorowe, złote, ceramiczne- białe, przeźroczyste ze specjalnego kryształu górskiego), w zależności od tego, jaki rodzaj zamka wybierzemy aparat będzie mniej lub bardziej kosmetyczny.
Niekiedy zamki lub inne elementy stałych aparatów mogą być naklejane po wewnętrznej stronie zębów, dotyczy to jednak specyficznych warunków u pacjenta, specjalnych wskazań, stosowanie takich zamków jest też znacznie bardziej kosztowne.
Więcej na temat aparatów językowych lub tzw. lingwalnych INCOGNITO można dowiedzieć się na stronie www.lingualtechnik.de

Aparaty ruchome

Typowe aparaty ruchome stosowane są w leczeniu dzieci. Składają się z plastikowej (akrylowej) płytki, mogącej mieć przeróżne barwy i drucianych elementów (pętli, śrub, klamer), mocujących aparat do zębów i odpowiedzialnych za różnorodne jego działanie. Niestety efekt tego leczenia jest prawie całkowicie uzależniony od zdyscyplinowania pacjenta.
Aparat trzeba nosić w ustach kilkanaście, niekiedy dwadzieścia godzin podczas doby. Jeżeli czas ten jest krótszy lub dziecko robi sobie kilkudniowe przerwy - efektów nie będzie.

poczekalniapoczekalniapoczekalnia